شیشه ای را پیدا کنید که متناسب با نیاز شما باشد 1400

0 129

شیشه ای را پیدا کنید که متناسب با نیاز شما باشد 1400

قبل از انتخاب بهترین شیشه برای پنجره های آلومینیومی خود باید نکات زیادی را در نظر بگیرید. این بستگی به شرایط آب و هوایی یا خانه شما دارد که در آن قرار دارد. یکی از چیزهایی که این روزها همه روی آن متمرکز شده اند این است که چگونه می توانند هزینه انرژی را کاهش دهند.

 

سبک های زیادی در طراحی خانه شما وجود دارد که به رتبه بهره وری انرژی بستگی دارد و پنجره ها یکی از این عناصر هستند. دسته عملکرد حرارتی به خوبی توضیح می دهد که چگونه پنجره ها به محافظت در برابر شرایط آب و هوایی سرد و گرم کمک می کنند.

 

در میان اکثر مردم سردرگمی وجود دارد که ضخامت شیشه عملاً به محافظت در برابر گرما و شرایط آب و هوای سرد کمک می کند، اما این درست نیست، ضخامت تنها به تقویت و انعطاف پذیری پنجره ها کمک می کند و به طور کلی در ساختمان های بلند و آپارتمان ها استفاده می شود.

 

 

انواع پنجره های شیشه ای و عملکرد آنها:

 

پنجره های دوجداره.

پنجره های تک جداره.

شیشه آنیل شده.

شیشه سفت شده.

شیشه لمینت.

 

 

پنجره های دوجداره

شیشه های دوجداره یکی از بهترین و با کارایی ترین شیشه های کم مصرف در بازار فعلی هستند. برای یک واحد شیشه ای عایق (IGU) که ​​می تواند دو شیشه جدا شده توسط هوا را با هم ترکیب کند یا همچنین می تواند با استفاده از گاز مانند آرگون جدا شود، بسیار رایج است.

همانطور که می دانیم پنجره دوجداره ضخیم تر از پنجره تک جداره است، بنابراین باید در محصول عمیق تری نصب شود. انواع مختلفی از پنجره های آلومینیومی دوجداره با اندازه، ضخامت و عملکرد متفاوت در برابر فعالیت حرارتی وجود دارد.

 

 

مزایای حرارتی:

اکثر خانه های استرالیایی در گذشته از پنجره های تک جداره استفاده می کردند که معمولاً از شیشه های 3 یا 4 میلی متری ضخامت استفاده می کردند. این شیشه ها برای محافظت در برابر گرما و سرما به اندازه کافی خوب نیستند. بر اساس محاسبات، 87 درصد افزایش گرما در تابستان و 49 درصد گرمای از دست رفته در زمستان می تواند از پنجره ها وارد شود. بنابراین داشتن پنجره های دوجداره برای داشتن مزایای حرارتی بسیار مهم است.

 

 

گرما در زمستان:

یک پنجره دو جداره به شما کمک می کند تا گرمای داخل ساختمان را حفظ کنید. طبق تحقیقات انجام شده اتلاف گرما در فصل زمستان از پنجره های دوجداره بیش از 54 درصد کمتر از پنجره های تک جداره است. آنها همچنین می توانند عملکرد پنجره های دوجداره را با استفاده از یک طرف واحد ساخته شده از شیشه های با عملکرد بالا مانند lowE افزایش دهند که به افزایش عملکرد تا 70٪ کمتر از یک پنجره تک جداره کمک می کند.

 

 

خنک کننده در تابستان:

پنجره های دوجداره به شما کمک می کند در تابستان از خود در برابر نور شدید خورشید و گرما محافظت کنید و خانه خود را خنک و شاداب نگه دارید. کاهش دما تا 50 درصد یا بیشتر سود می برد.

 

 

مزایای بهره وری انرژی:

اگر از پنجره‌های دوجداره آلومینیومی استفاده می‌کنید، اتلاف گرما در زمستان کمتر می‌شود، به این معنی که در تابستان به دلیل افزایش گرما کمتر، داخل را گرم و در تابستان خنک نگه دارید. بنابراین، اگر دمای داخل خانه را با استفاده از پنجره دوجداره دریافت می کنید، به معنای استفاده بسیار کم از کولر گازی است که صرفه جویی زیادی در قبض شما خواهد داشت.

 

 

سد نویز:

پنجره دو جداره به شما کمک می کند تا از سر و صدای بیرون جلوگیری کنید. در مقایسه با پنجره های تک جداره قابلیت بسیار بیشتری در کاهش آلودگی صوتی دارد.

 

افزایش امنیت:

دوتایی ها امنیت و محافظت بهتری را روی یک جداره ایجاد می کنند. استفاده از شیشه لمینت در یک طرف پنجره دوجداره امنیت را بهبود می بخشد.

 

 

پنجره های تک جداره

پنجره تک جداره نوعی پنجره است که فقط یک لایه شیشه یا یک جداره در داخل پنجره دارد. در اکثر خانه های استاندارد، مردم از پنجره های تک جداره استفاده می کنند. بیشتر خانه های قدیمی از پنجره های تک جداره استفاده می کردند. پنجره های تک جداره می توانند در انواع شیشه ها از جمله شیشه آنیل شده، شیشه مقاوم و غیره عرضه شوند.

 

 

شیشه آنیل شده

شیشه آنیل شده معمولا در بسیاری از پنجره ها استفاده می شود. فرآیند آنیل شدن شیشه به این صورت است که در تولید آن شیشه، شیشه را می سازند تا خنک شود. این نوع شیشه برای مقاصد پولیش و برش خوب است، اما برای مقاومت در برابر حرارت مناسب نیست، بنابراین در عصر مدرن، افراد زیادی دیگر ترجیح می دهند از شیشه آنیل شده استفاده کنند.

 

شیشه سفت شده

تولید شیشه های سخت شده بسیار متفاوت است. آنها شیشه ها را به روشی کاملا مشخص گرم می کنند تا محکم تر شوند. با استفاده از این فرآیند، آن‌ها می‌توانند شیشه را به جای تکه‌های بلند و نازک، به مربع‌های کوچک و درشت تبدیل کنند. این نوع شیشه از شیشه های آنیل شده قوی تر است و احتمال ترک خوردن یا شکستن آن بسیار کم است.

 

شیشه لمینت

شیشه لمینت آن نوع شیشه ای است که اساساً در موارد امنیتی مورد استفاده قرار می گیرد زیرا مانند شیشه های مقاوم تر است. شیشه لمینت نه تنها نوع شیشه قوی تری است، بلکه به محافظت در برابر ضربه سر و صدا کمک می کند. شیشه لمینت از یک لایه وینیل نرم بین دو تکه شیشه تشکیل شده است که به حداقل رساندن انتقال سر و صدا کمک می کند.

 

 

شیشه

شیشه لمینت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *