یراق آلات آکاردونی

0 232

درها و پنجره با یراق آلات آکاردئونی : باز شدن نماها به بیرون

به عنوان راه حل های مبتکرانه برای محیط هایی که نیاز به فضا و تهویه اضافی دارند، درب ها و پنجره های مفصلی یا آکاردئونی با تا کردن صفحه های خود بر روی دیگری و روی دوطرف دهانه عمل می کنند. آنها از طریق یراق آلات ریل های بالا و پایین حرکت می کنند که می توانند در سنگ تراشی جاسازی شوند و اجازه جداسازی و ادغام اتاق ها را می دهند و در عین حال ارزش زیبایی شناختی را به پروژه اضافه می کنند.

 

این سیستم اثری مشابه درب یا پنجره کشویی ایجاد می کند، اما تفاوت آن در این است که تمام صفحات آن هنگام بسته شدن در همان صفحه باقی می مانند و ظاهری تمیز به نما می دهند.

در نمای خانه،پانل های متحرک توسط عناصر بتنی متعامد قاب بندی شده اند که تضاد جالبی را بین بتن اکسپوز و چوب پانل ها ارائه می دهند. پوشش های زیادی وجود دارد، اما ساختار آلومینیومی خود را حفظ می کنند. شما می توانید کرکره های چوبی، ورق های سوراخ دار، پانل های مات وسایر موارد را انتخاب کنید.

به گفته لوئیز پائولو، خانه دارای تابش خورشیدی بالا و منظره ای دلپذیر بود، بنابراین یک پوشش شفاف انتخاب شد که نور خورشید را فیلتر می کند اما مانع از نما نمی شود. سیستم بازشو با امکان باز شدن در کل دهانه، با حرکت آسان و شهودی، به خوبی در طراحی قرار می گیرد.

ما برای کاهش بار و کاهش قابل توجه ضرایب انبساط پانل ها، آلومینیوم با رنگ چوبی را انتخاب کردیم، به ویژه به این دلیل که پروژه در مکانی با دامنه حرارتی بالا قرار دارد.

در این جزئیات می توانید برخی از جنبه هایی را که باید در طراحی درب های مفصلی در نظر گرفته شوند، درک کنید. ابتدا توجه به این نکته ضروری است که محورها در انتهای پانل ها قرار ندارندو نیاز به فاصله اضافی بین درها و پنجره های شیشه ای ( کشویی ) دارند. بنابراین تعیین محل محورها برای اجرای صحیح تابلوها ضروری است. یکی دیگر از جزئیاتی که باید به آن توجه شود، تعبیه یا عدم تعبیه ریل در بنایی با توجه به ارتفاع سازه و در نتیجه کف تمام شده است.

با لولاها وریل های خود، پانل های مفصلی می توانند گران تر ازیک راه حل معمولی باشند، اما همچنین می توانند در مورد اتصال عملکرد و زیبایی شناسی بسیار موثر باشند.

نویسنده : گروه مهندسی اورین آلومینیوم 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *